Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA

Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".
A co po maturze? Znajdź swoją ścieżkę!

Czy Ty też tak masz, że nie liczy się dla Ciebie nic poza tym, żeby zdać maturę i mieć wreszcie święty spokój, móc leżeć w trawie albo podróżować, cieszyć się najdłuższymi wakacjami w życiu? Czy Ciebie też ciotki i nauczyciele doprowadzają do szału pytaniami "a co będziesz robić po maturze?", a gdy usłyszą odpowiedź, to zaraz przekonują Cię, że przecież tak nie można? Czy w tym szale maturalnym Tobie także nie udało się dobrze zastanowić nad swoją ścieżką czy chociażby zdecydować się na jakieś studia? Witaj w klubie!

 

Byłam w tym miejscu 14 lat temu i już nigdy później nie czułam się tak bardzo pełna mocy i w czarnej dziurze jednocześnie. Nagle nasze życie wywraca się do góry nogami, a my mamy nie lada wyzwanie jakoś się w tym odnaleźć. Niesamowity czas, wydaje nam się, że kończąc szkołę, chwytamy Pana Boga za nogi i od teraz już możemy wszystko – a jednocześnie tak bardzo nie wiemy, z czym dla nas będą wiązały się praca czy studia, czego chcemy się uczyć, w co zaangażować na najbliższe przynajmniej kilka lat.

 

Jak donoszą badania, ponad 50% Polaków przekwalifikowuje się przynajmniej raz w ciągu życia, a prawie 40 % Polaków nie jest zadowolona ze swojej sytuacji zawodowej. Oczywiście ma na to wpływ wiele czynników – ale co powiesz na to, żeby zmaksymalizować szanse, które zależą od Ciebie, dokonując jak najlepszych dla siebie wyborów?

 

Zapraszam Cię na spotkanie, na którym dowiesz się, jak to zrobić. Jak twardo stąpać po ziemi ku temu, co przyniesie Ci przyjemność i satysfakcję. Zajrzysz w głąb siebie, odbijesz się w lustrach innych ludzi w podobnej sytuacji i poznasz wiele narzędzi, których możesz nie raz samodzielnie używać przy podejmowaniu decyzji o Twojej dalszej drodze, by z radością kreować swoje życie po swojemu.

 

Co zyskasz?

 • świadomość swoich talentów i mocnych stron – i tego, jak możesz je rozwijać i wykorzystywać;

 • świadomość swoich słabości i ograniczeń – i co zrobić, żeby Ci służyły;

 • wiedzę, co branża szkolnictwa wyższego i rynek pracy mają do zaoferowania właśnie Tobie – i jak możesz po to sięgnąć;

 • znajomość tzw. kompetencji przyszłości i odniesienie ich do swojej ścieżki rozwoju;

 • zarys portfolio osobistego potencjału, którym możesz pochwalić się przed rekruterami;

 • klarowną wizję swojej przyszłości i cel, który daje poczucie sensu;

 • decyzję dot. pierwszego kroku, jaki wykonasz na drodze do tego celu;

 • narzędzia do późniejszego wykorzystania w pracy nad swoją ścieżką rozwoju;

 • energię do życia w zgodzie z sobą :)

 

Dla kogo są te warsztaty?

Dla osób w wieku 18-20 lat (jak masz mniej lub więcej, a interesuje Cię ten temat, zgłoś się! Jeśli wspólnie zdecydujemy, że ta przestrzeń nie będzie dla Ciebie odpowiednia, utworzymy grupę dla Ciebie):

 • poszukujących pomysłu na swoją przyszłość zawodową;

 • stojących przed wyborem kierunku kształcenia lub szkoły;

 • pragnących świadomie podejmować decyzje o sobie i swojej przyszłości, uwzględniając swoje możliwości i aspiracje oraz potrzeby świata wokół nas. 

 

Kiedy? 27 maja 2022 r. w godz. 16:30-20:30

Gdzie? w Warszawie, w ogrodzie domku na Osiedlu Jazdów 5a/1

Za ile? 100 zł/os.

Zgłoszenia: za pomocą formularza

Pytania: ridetu@gmail.com. Zachęcam do zadawania pytań w wydarzeniu na Facebooku, może odpowiedzi przydadzą się komuś jeszcze?

 

Warsztaty odbędą się, jeśli zbierze się grupa min. 5 osób.

 

Prowadząca:

Agnieszka Witkowska – pedagożka, coach kariery, trenerka kompetencji miękkich. Na co dzień pracuję m.in. jako tutorka w Liceum Astrid i prowadzę firmę, w której pomagam ludziom iść własną ścieżką. W życiu cenię sobie wolność i harmonię, w pracy poszukuję wyzwań i inspirujących spotkań z drugim człowiekiem. Ludzie cenią we mnie spokój i ciepło, umiejętność dobrania właściwych słów, uważność na drugiego człowieka i na świat. Uwielbiam podróżować, czytać, śpiewać, tańczyć, relaksować się na huśtawce, pływać w jeziorze i łazić po górach.

 

27 maja 2022

27 maja 2022

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056
ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa
ridetu@gmail.com
+48 602 365 349

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!