Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

9 lipca 2023

09 lipca 2022
"Przywództwo w rodzinie" - to hasło przewodnie sobotniego spotkania z rodzicami. Zapraszam do odkrywania siebie, do zaopiekowania się swoimi emocjami, do wymiany doświadczeń i czerpania z mądrości kręgu. Wspólnie poeksplorujmy blaski i cienie turkusowego rodzicielstwa.
 
"Bliżej siebie" to cykl dwugodzinnych spotkań dla rodzin, w czasie których dzieci i dorośli mogą zająć się "swoimi sprawami". Spotkania organizowane są w ramach "Rodzinnych Sobót" podczas Festiwalu Otwarty Jazdów.

 

Na dzieci czekają warsztaty kreatywne z elementami majsterki oraz pedagogiki przygodowej prowadzone przez pedagogów, majsterkowiczów i warsztatowców z Fundacji Odjazdów. Będą ćwiczyć swoje poczucie sprawczości, umiejętność pracy projektowej i pracy zespołowej, a także rozbudzać wyobraźnię i po prostu się dobrze bawić.

 

W tym samym czasie rodzice będą mogli się "umądrzać" na spotkaniu z pedagogami i psychologami, rozmawiać o tym, jak lepiej dogadywać się ze swoimi dziećmi, żeby się Wam wszystkim lepiej żyło.
 
Spotykamy się całymi rodzinami na polanie przed Domkiem Filmowym, przy ul. Jazdów 8/1 o godz. 14.00. A potem rozdzielamy się na swoje zajęcia - dzieci na swoje do domku 8/1, a rodzice do domku Jazdów 5a/1.
Wiek dzieci które mogą wziąć udział w warsztacie kreatywnym to 5 - 8 lat.
Spotkania mają ograniczoną liczbę miejsc do 12 osób w grupie, są całkowicie bezpłatne, ale obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
W sobotę 09.07.2022 będziemy zajmować się:
Dzieci: "Wszyscy jesteśmy ze sobą związani: tkamy łapacze snów"
Dorośli: "Przywództwo w rodzinie"
 
Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.Partnerem projektu jest Patagonia.
Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu. W 2021 roku Partnerstwo otrzymało wyróżnienie Komisji Europejskiej za wyjątkowe zaangażowanie w ochronę i rozwój wspólnego europejskiego dziedzictwa w konkursie European Heritage Awards.
 
𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔: Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Prosimy o przybywanie rowerami lub pieszo! Samochody bez identyfikatorów mogą zostać odholowane przez Straż Miejską
Bliżej siebie: "Przywództwo w rodzinie"
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA