Kontakt

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Porozmawiajmy!

Zanim zdecydujesz się na współpracę – poznajmy się!

Z przyjemnością odpowiem na Twoje wszystkie pytania o jogę śmiechu i wspólnie ustalimy warunki współpracy. Chętnie posłucham o tym, co ciągnie Cię do jogi śmiechu oraz pomogę Ci zobaczyć, jakie potrzeby za tym stoją i zweryfikować, czy joga śmiechu jest na nie odpowiedzią. Nie zamierzam namawiać Cię na nic na siłę! Choć osobiście uważam, że joga śmiechu jest absolutnie fenomenalna i uniwersalna :) 

 

Napisz, zadzwoń, umów się na bezpłatną konsultację już dziś!

Dlaczego ja?

Śmiech był we mnie od dziecka. Głośny, śmiały, beztroski i niepohamowany. Przez dług czas krytykowany przez dorosłych, ale uwielbiany przez rówieśników. Śmiech łączy mnie z ludźmi, dodaje mi sił i uwalnia mnie. W najcięższych chwilach pomaga zachować równowagę i być sobą.

 

Jogą śmiechu zaraził mnie uczeń samego doktora Katarii, Piotr Bielski (jeśli kiedyś wpadł Ci w ręce jakiś materiał o jodze śmiechu – najpewniej był autorstwa Piotra albo powstał z jego udziałem). W 2016 roku ukończyłam kurs instruktorski jogi śmiechu i od tamtej pory zarażam ludzi śmiechem ze zdwojoną mocą :)

 

Angażuję się całym sercem. Jestem wrażliwa na potrzeby uczestników i uważna na proces grupowy. Potrafię wyczuć odpowiedni moment na odpowiednie działanie. Daję Ci przestrzeń do odkrywania radości, uwalniania energii, otwierania się na ludzi z ufnością i akceptacją. Skorzystasz?

może zainteresuje Cię tutoring rozwojowy?

 • Jeśli chcesz kompleksowo rozwijać w sobie radość życia i mieć wsparcie w tym procesie... 

Sprawdź jeszcze...

Ile to kosztuje?

Joga śmiechu jest dobra niemal dla każdego.

Praktykuje się ją z dziećmi, seniorami i osobami w kwiecie wieku, z chorymi, zdrowymi i niepełnosprawnymi. Na świeżym powietrzu i w budynkach. Z nieznajomymi, znajomymi, rodziną i kolegami z pracy. Można ją dostosować do bardzo różnych ludzi i ich możliwości ruchowych lub komunikacyjnych. Wystarczy móc oddychać i mówić hahaha.

 

Obecnie nie prowadzę otwartych sesji jogi śmiechu. Jeśli jednak myślisz o tym, by spróbować jogi śmiechu – daj znać! Podpowiem Ci, gdzie blisko Ciebie możesz praktykować z innymi albo możemy razem zorganizować taką sesję w Twojej okolicy.

 

Jeśli prowadzisz miejsce związane z holistycznym rozwojem osobistym i chcesz, by joga śmiechu zagościła u Ciebie na stałe – daj znać! Z przyjemnością porozmawiam o możliwości współpracy.

 

Oferuję jogę śmiechu na zamówienie. Dostosowaną do potrzeb.

Dla grup szkolnych, społeczności, zespołów działających w organizacjach pozarządowych i małych firmach oraz dla uczestników konferencji, targów, szkoleń czy festiwali.

Jako lekkie i pogodne wsparcie w rozwoju: fizycznym, intelektualnym, społecznym i duchowym. 

Czy to dla Ciebie?

Jak to działa?

Co to daje?

Sesja jogi śmiechu to odpowiednio zbalansowany miks różnych ćwiczeń, w których:

 • wywołujemy lub naśladujemy śmiech;

 • oddychamy świadomie i głęboko;

 • ruszamy się, rozciągamy ciało;

 • bawimy się jak dzieci;

 • jesteśmy uważni na siebie i ludzi, z którymi ćwiczymy.

 

Kończy się medytacją, dzięki której możemy utrzymać tę cudowną energię na dłużej i przenosić ją do naszych codziennych działań i relacji.

 

Już po pierwszej sesji jogi śmiechu możesz poczuć się jak nowo narodzony. Dzieje się to za sprawą wyzwalających się endorfin i przyzwolenia sobie na beztroską radość: radość życia.

 

Joga śmiechu to także:

 • nietuzinkowa przyjemność, która jest zdrowa dla Twojego ciała, umysłu i ducha;

 • aktywny odpoczynek i mimowolne odprężenie, redukowanie stresu i napięcia;

 • okazja, by uczyć się odpuszczania i akceptacji;

 • przestrzeń wyzwalania siebie, swojej kreatywności i mocy;

 • sposób na ułatwienie sobie koncentracji i tym samym zwiększenie osobistej skuteczności;

 • interakcje z ludźmi, które przełamują lody, integrują, zbliżają, budują wspólnotę;

 • droga do radości życia i spokoju ducha.

Co to jest joga śmiechu?

Joga śmiechu to połączenie gimnastyki ciała i umysłu oraz praktyki duchowej. To światło w mroku, samouzdrowienie i otwieranie się na spokój i radość. Świetnie sprawdza się jako forma integracji społecznej oraz do budowania energii sprzyjającej skutecznej partnerskiej współpracy.

 

Joga – OK, wiesz, co to... ale joga śmiechu? Kiedy byłam w Szkocji, odwiedziłam pewien browar. Oprócz wielu sal dla koneserów, mają tam również przestrzeń eventową. I tam właśnie zobaczyłam wielki plakat z joginem trzymającym w ręku butelkę piwa. Otóż jeśli zdziwi Cię joga śmiechu, przypomnij sobie o tym, że istnieje również beer yoga. Bo joga ma tyleż samo wcieleń, co dobroczynnych efektów. Mnóstwo.

Wszystko zaczęło się w 1995 r., kiedy indyjski lekarz, dr Madan Kataria, postanowił śmiechem wspierać leczenie swoich pacjentów. Efekty były bardzo dobre, a gdy zaczął badać i rozwijać swoją metodę – tak dobre, że szybko ludzie z całego świata zapragnęli się jej nauczyć.

 

Joga śmiechu bazuje na potwierdzonym naukowo odkryciu, że śmiech – niezależnie, czy naturalny, czy wywołany sztucznie – ma właściwości prozdrowotne:

 • poprawia nastrój,

 • dotlenia organizm,

 • poprawia krążenie,

 • wzmacnia system immunologiczny.

 

Doktor Kataria mawia: Jestem szczęśliwy, bo się śmieję. Czasami, żeby znaleźć powód do radości, trzeba najpierw zacząć się śmiać bez powodu. Ot, żeby przegonić czarne chmury z naszych myśli. Spróbuj, choćby teraz. I jak? Łatwo zrobić to samemu?

Wyobraź sobie...

Człowieka, którego przepełnia radość życia. Idzie przez świat z otwartym umysłem i sercem. Wierzy w siebie i widzi sens w tym, co robi. Ma siłę, by sprostać wyzwaniom i przekraczać granice komfortu. Z łatwością akceptuje ludzi takimi, jacy są. Jest kreatywny i często odczuwa flow. Miejsce napięcia i stresu w jego życiu coraz częściej zajmuje spokój ducha.

Ty też możesz być w tym miejscu!

Joga śmiechu

Otwórz serce na radość życia!

Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA