Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

2. poniedziałek miesiąca

02 kwietnia 2024
Jeśli szukasz spokoju i głębi w kontakcie z ludźmi... Jeśli chcesz otworzyć się na nowe osoby i potrzebujesz w tym poczuć się bezpiecznie... Jeśli chcesz dzielić to, co dla Ciebie ważne, z innymi... Jeśli szukasz drogi do akceptacji siebie, ludzi i świata... przyjdź. I po prostu bądź.
 
Zapewne słyszał_ś kiedyś o kręgach kobiet lub mężczyzn, kręgach szamańskich, kręgach naprawczych, a może nawet w Twoim miejscu pracy spotkania odbywają się w kręgach. Krąg to sposób rozmowy, bycia, budowania wspólnoty. To przestrzeń mocy, w której wybrzmiewa równość, jedność, szacunek i zaufanie.
 
Krąg to budowanie mądrości wspólnoty w oparciu o spokojny przepływ energii od osoby do osoby. Mówimy po kolei. Każdy z nas ma swój moment na wniesienie do kręgu słów lub ciszy, które wyrażają to, co w nas autentyczne w danym momencie. I swój czas na przeżywanie tego, co słyszymy. Krąg pozwala sobie poukładać to i owo, odbudować wewnętrzną równowagę, poczuć w sobie pełnię.
 
W kręgu często dzielimy się bardzo osobistymi opowieściami - i ufamy sobie nawzajem, że te historie zostaną między nami. Dbamy, by była to przestrzeń wolna od oceniania i dawania rad - odnosząc się do wypowiedzi innych, mówimy o swoich przeżyciach, refleksjach, emocjach, doświadczeniach.
 
Zaufaj, że wydarzy się dokładnie to, co ma się wydarzyć, i zasiądź z nami w kręgu.
 
Wskocz na fanpage Fundacji Bullerbyn na Jazdowie i sprawdź, kiedy jest najbliższe spotkanie :) Proszę, daj znać w wydarzeniu, że będziesz!
 
Jest to krąg otwarty. Zapraszamy każdą, każde i każdego (dorosłych). Można dołączyć na dowolne spotkanie. Pierwszy raz widzieliśmy się w ramach Festiwalu Czasu Wolnego LABA we wrześniu 2023 roku i co miesiąc zwołamy krąg ponownie (zwykle w drugi poniedziałek miesiąca - obserwujcie nasz profil, żeby nie przeoczyć kolejnych!). Byśmy mogli do siebie wracać
 
Spotkania odbywają się w godz. 18:30-20:30 w domku Bullerbyn na osiedlu Jazdów 5A/1. Bardzo prosimy o punktualność! Dołączanie w trakcie zaburza proces, w którym będziemy. Jeśli będzie nas dużo, mam gotowość potrzymać przestrzeń do 21.30.
 
Ważne: ubierz się wygodnie i ciepło! Mamy kilka krzeseł, jeśli potrzebujesz, ale raczej siedzimy na poduchach i matach. Domki na Jazdowie mają niesamowity urok, natomiast bardzo łatwo ucieka z nich ciepełko, dlatego my zadbamy o rozgrywającą herbatę, a Ty zadbaj o gruby sweter, ciepłe skarpety czy szal do okrycia się. Prosimy też, jeśli możesz, weź ze sobą drobną gotówkę i dorzuć swoją cegiełkę do kosztów ogrzewania.
 
Kręgiem opiekuje się Agnieszka Witkowska, koordynatorka działań Fundacji Bullerbyn na Jazdowie, liderka Leśnej Grupy Unschoolingowej Bullerbyn. Turkusowa przewodniczka m. in wspierająca na drodze poszukiwania swojego plemienia i swojej ścieżki, prowadząca wyjazdy naturalnie rozwojowe - mazurskie kręgi kobiet. Pedagożka Gestalt, miłośniczka psychologii procesu i pracy z metaforą, symbolem i opowieścią. Wielbicielka wędrówek po górach i lasach, pływania w jeziorze o zachodzie słońca i zaszywania się w bujanym fotelu z książką i herbatą oolong.
 
O magii osiedla Jazdów można poczytać na stronie https://jazdow.pl/. Najlepiej chyba jednak odkrywać ją osobiście, poczuć, zanurzyć się podczas spacerów i wydarzeń (obserwuj profil Otwarty Jazdów https://www.facebook.com/jazdow). Zapraszamy!
Krąg ludzi. Spotkanie serc
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA