Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

12-15 sierpnia 2023

12 sierpnia 2023
Zapraszamy do wspólnego cieszenia się sobą, zanurzania w naturę i doświadczania mocy siostrzeństwa
 
Przybądź.
Zadbaj o siebie.
Rozpal w sobie wolność i miłość.
Wyrusz na wyprawę w głąb dzikiej przyrody i dzikości swego serca.
Zasiądź w kręgu i doświadcz mocy siostrzeństwa.
Pozwól wybrzmieć temu, co w Tobie domaga się ekspresji.
Osiądź w sobie i z uważnością buduj połączenie z Ziemią, która Cię trzyma.
Zaczerpnij energii, siły, radości, spokoju i równowagi.
Bądź cudem pośród cudów.
 
Mazurski Krąg Kobiet to rozwojowe spotkanie w bliskości natury, gdzie możesz być w rytmie slow, być tu i teraz, być sobą. Doceniać życie i celebrować swoje jestestwo. Pragniemy na dwa dni przenieść Cię do świata mieszkańców lasów, łąk i jezior i pozwolić im być naszymi nauczycielami siebie samych. Pokażemy Ci nasze ulubione zakątki Mazur Garbatych, by wspólnie odkrywać ich tajemnice. Zaproponujemy Ci szereg różnych praktyk, które pomagają nam kroczyć przez życie z zapałem, lekkością i akceptacją – niezależnie, czy droga wiedzie przez pradawną puszczę czy miejską dżunglę. Podążymy śladem mądrości dawnych ludów i pokażemy Ci, jak naturalnie wzmacniać swe ciało i ducha. Stworzymy przestrzeń, byś mogła poczuć wiatr we włosach i rozgrzaną ziemię pod stopami, zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie i zapatrzeć się w płonący ogień. Możesz także liczyć na naszą zwyczajną obecność, wspólne rozmowy, wpatrywanie się w gwiazdy, bujanie na hamaku czy pływanie w jeziorze. Będziemy słuchać Twoich potrzeb i pomysłów, bo w naszej społeczności każdy jest równie ważny, równie wolny i równie odpowiedzialny. W zgodzie z sobą, z innymi i ze światem będziemy wspólnie doświadczać mocy Mazurskiego Kręgu Kobiet.
 
W programie od nas:
- kąpiel leśna,
- praktyka uważności,
- medytacja,
- joga śmiechu,
- taniec intuicyjny,
- naturalne rękodzieło,
- spotkania w kręgu.
 
Ty również możesz zaproponować coś od siebie. Dzielenie się sobą sprzyja uzdrawianiu i budowaniu poczucia spełnienia. Jeśli tylko sprawi Ci frajdę zaproszenie nas do wspólnej aktywności, zrób to! Opowiadasz? Malujesz? Znasz się na owadach? Masz świetną grę? Chcesz razem coś zaśpiewać? Zapraszamy do współtworzenia naszego wspólnego czasu!
 
Trochę Wam jeszcze napiszemy o socjokracji, czyli takiej formule współzarządzania, w której każda z nas będzie mogła być uwzględniona i zaopiekowana na tym wyjeździe...
 
Trochę szerzej spróbuję opisać nasz program: to jak od świtu do zmierzchu zapraszamy Was do różnych doświadczeń medytacyjnych i rozwojowych, twórczych i ułatwiających spotkanie się z drugim człowiekiem na poziomie serca, kojących i uwalniających ekspresję...
 
I trochę opowiem o kręgach, którymi kończymy każdy dzień, o spotkaniach, w których najważniejszy jest człowiek, jego tu i teraz, jego prawda - i podczas których z historii i emocji każdego z nas budujemy mądrość i moc naszego plemienia.
 
Ale nie wszystko naraz. Teraz garść technicznych i bardzo potrzebnych informacji:
 
Kiedy?
Zjeżdżamy się w sobotę 12 sierpnia na 11.00- a rozjeżdżamy we wtorek 15 sierpnia o 16.00.
W słowiańskiej tradycji połowa sierpnia to czas świętowania pełni lata i wdzięczności do Matki Ziemi za urodzaj; święcenia ziół i polnych kwiatów oraz spożywania wyświęconego chleba z nowego ziarna (a z chlebem wiązano moc kreacji i łączenia ludzi). W tym samym czasie oddaje się cześć Leszemu, dziękując bogu za dobra zebrane w lesie i prosząc, by nie plątał wędrowcom leśnych ścieżek.
Czyż to nie idealny czas na kontakt z darami natury - także tymi, które mamy w sobie? Przybywajcie świętować obfitość lub otwierać się na docenianie
 
Gdzie?
Zapraszamy Was do Bobrowego Siedliska, w którym na co dzień gospodarzą Agi rodzice wespół z kilkorgiem futrzastych i pierzastych stworzeń Mamy tu staw, lasek i ogród, a także cieszymy się z niezakłóconego masową turystyką sąsiedztwa kilku większych jezior, różnorakich lasów i malowniczych krajobrazów, jakich dostarczają nam Mazury Garbate. Przez cały dzień można wsłuchiwać się w ptasie trele, podglądać ich zalatane życie i uczyć się od nich czujności oraz dostrzegania bogactwa w najmniejszych nawet patyczkach i ziarenkach.
 
Jak dojechać?
Najwygodniej samochodem – zachęcamy do łączenia się we wspólne podróże! Osoby dojeżdżające komunikacją publiczną możemy odebrać z Ełku. Przy zgłoszeniu prosimy o szczegółowe informacje i pomożemy
 
Nocleg
Możesz rozstawić swój namiot w Brzozowym Zagajniku – zachęcamy do współdzielenia namiotów, będzie raźniej, cieplej, luźniej między namiotami…
Jest tam dostęp do leśnej toalety i umywalni.
W Wiedźmowym Domku znajdziesz przestrzeń na ogrzanie się, nakarmienie ciała lub duszy, schronienie przed deszczem. Możesz także korzystać z łazienki w Wiedźmowym Domku.
 
Wyżywienie
Weź własne przekąski oraz produkty na śniadania i kolacje – nie ma nakazu ani zakazu dzielenia się My przygotujemy jeden wspólny przysmak na śniadanie i kolację oraz obiady. Pyszne wege dania serwuje Gaba. Słodkie przyjemności to domena Agi.
Jemy w ogrodzie przy wspólnym stole. O naczynia nie musisz się martwić.
W Wiedźmowym Domku będzie dla Was przez cały czas dostępna woda, kawa, różne herbaty i susze ziołowo-owocowe. Zabierz ze sobą kubek termiczny lub bidon, wygodnie się z nich pije na hamaku czy wyprawie
Ważne!!! Daj znać, czego nie możesz jeść i na co masz alergię.
 
Koszt
Staramy się wysyłać w świat tylko to, w czym odnajdujemy wartość także dla innych i wierzymy, że dobro zawsze znajdzie do nas drogę powrotną. W myśl ekonomii wdzięczności prosimy Cię o partycypację w kosztach spotkania i przygotowania siedliska do naszego pobytu w wysokości min. 700 zł. Jeśli wiesz, że możesz i chcesz umożliwić uczestnictwo komuś jeszcze, dorzuć coś więcej. Albo jeśli po powrocie do domu uznasz, że było warto i zechcesz wesprzeć to, co robimy – to z radością przyjmiemy Twoją dodatkową darowiznę. Pieniądze przeznaczymy na rozszerzanie oferty spotkań rozwojowych, by to, co posłużyło Tobie, mogło iść dalej w świat niczym kręgi na wodzie. Jeśli natomiast 700 zł nie jest dla Ciebie osiągalne, ale Ci zależy i może nawet masz inny pomysł, co dać kręgowi od siebie - porozmawiajmy!
 
Zadbają o Was:
Aga – turkusowa przewodniczka, spacerująca zwykle w rytmie slow gdzieś na krawędzi świata natury i kultury. Pedagożka Gestalt, instruktorka mindfulness i jogi śmiechu, piastunka kręgów, specjalistka samorealizacji, empatycznej komunikacji i partnerskiej współpracy. Uwielbia pracować z metaforą i wizją oraz towarzyszyć w osobistych wewnętrznych procesach. Jeśli tylko może, chętnie pomaga dodać sobie skrzydeł lub otulić bezpiecznym ciepłem i miłością troski serca.
Gaba – leśna przewodniczka, z zamiłowaniem podążająca tropem zwierząt, boso wydeptując swoje własne ścieżki. Pedagożka Gestalt, trenerka dramy, specjalistka uczenia w działaniu i budowania wspierającej atmosfery w grupie. Zaraża luzem i entuzjazmem oraz pomaga pielęgnować połączenie z naturą. W lesie odnajduje swój wewnętrzny spokój, z lasu czerpie energię do działania, w lesie szuka inspiracji i rozwiązań. Wierzy, że "jest dzieckiem wszechświata" oraz że Babcia Księżyc wie więcej, niż nam się wydaje.
 
Kontakt: ridetu@gmail.com, 602365349 (Aga), 604471475 (Gaba). Zgłoszenia: https://forms.gle/ZaC6WXX6soqhhyS79
Do zobaczenia na turkusowym szlaku!
Mazurski Krąg Kobiet
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA