Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA

Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".
Pan G.

Niemożliwe? Nie mówcie tego Panu G. Lepiej usiądźcie i posłuchajcie jego historii.

 

Gustavo Roldan snuje ją po mistrzowsku. Jest oszczędny w słowach, a mimo to buduje klimat, który się naprawdę czuje i który mnie wciągnął bez reszty. Nie bez znaczenia są tutaj fantastyczne, wyraziste ilustracje uzupełniające tekst. Pan G., choć narysowany prostą kreską, nie da się pomylić z żadnym innym panem na świecie. Za to chyba każdy chciałby być trochę taki, jak on.

 

Pan G. marzy o tym, by zmienić świat. Co ja mówię. Marzę to ja – Pan G. działa. Niestrudzony, niezrażony docinkami ze strony gapiów, bez chwili zwątpienia w powodzenie swego pomysłu. Niemożliwe? „To się jeszcze okaże! – odpowiedział Pan G. I wrócił do pracy.”

 

Tej krótkiej opowieści zdecydowanie warto podarować więcej czasu. Całe mnóstwo. Najlepiej życie! Bo właśnie do mądrego (i szalonego) życia ona inspiruje.

04 lutego 2015

Przeczytaj także...

  • To będzie link
  • To będzie link
  • To będzie link.

Jeśli tak wygląda szaleństwo, to chcę być szalona.

Joanna Olech [z okładki:] Gustavo Roldán, Pan G., Wydawnictwo Tako, Toruń 2013.

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056
ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa
ridetu@gmail.com
+48 602 365 349