Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

tps://www.facebook.com/events/290148379533760?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22page_admin_bar%22%2C%22extra_data%22%3A%22%7B%5C%22page_id%5C%22%3A562325813902459%7D%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22events_admin_tool%22%2C%22mechanism%22%3A%22recommended_actions%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7DBądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

15-17 lipca 2022

15 lipca 2022

Przybądź. 

Zadbaj o siebie. 

Rozpal w sobie wolność i miłość. 

Wyrusz na wyprawę w głąb dzikiej przyrody i dzikości swego serca. 

Zasiądź w kręgu i doświadcz mocy siostrzeństwa i braterstwa. 

Pozwól wybrzmieć temu, co w Tobie domaga się ekspresji. 

Osiądź w sobie i z uważnością buduj połączenie z Ziemią, która Cię trzyma. 

Zaczerpnij energii, siły, radości, spokoju i równowagi. 

Bądź cudem pośród cudów. 

 

Serdecznie zapraszamy na rozwojowe spotkanie w bliskości natury, gdzie możesz być w rytmie slow, być tu i teraz, być sobą. Doceniać życie i celebrować swoje jestestwo. Pragniemy na dwa dni przenieść Cię do świata mieszkańców lasów, łąk i jezior i pozwolić im być naszymi nauczycielami siebie samych. Pokażemy Ci nasze ulubione zakątki Mazur Garbatych, by wspólnie odkrywać ich tajemnice. Zaproponujemy Ci szereg różnych praktyk, które pomagają nam kroczyć przez życie z zapałem, lekkością i akceptacją – niezależnie, czy droga wiedzie przez pradawną puszczę czy miejską dżunglę. Podążymy śladem mądrości dawnych ludów i pokażemy Ci, jak naturalnie wzmacniać swe ciało i ducha. Stworzymy przestrzeń, byś mogła/mógł poczuć wiatr we włosach i rozgrzaną ziemię pod stopami, zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie i zapatrzeć się w płonący ogień. Możesz także liczyć na naszą zwyczajną obecność, wspólne rozmowy, wpatrywanie się w gwiazdy, bujanie na hamaku czy pływanie w jeziorze. Będziemy słuchać Twoich potrzeb i pomysłów, bo w naszej społeczności każdy jest równie ważny, równie wolny i równie odpowiedzialny. W zgodzie z sobą, z innymi i ze światem będziemy wspólnie doświadczać Pełni Bycia.

 

W programie:

 • kąpiel leśna,
 • praktyka uważności,
 • medytacja,
 • joga śmiechu,
 • taniec intuicyjny,
 • naturalne rękodzieło,
 • spotkania w kręgu.

 

Kiedy?

 • Spotykamy się tuż po Pełni Koźlego Księżyca, zwanej również Burzową Pełnią: 15-17 lipca 2022 r. 

 • Pełnia to dla wielu osób czas intensywnego przeżywania, pobudzenia, obniżonego nastroju i słabej odporności psychofizycznej. To zatem idealny czas na autorefleksję, relaks i zadbanie o siebie. 

 • Zaczynamy w piątek o 19:00. Zapraszamy już od 16:00, ale nie później niż o 19:00, żebyśmy zdążyli się zakwaterować przed spotkaniem przy wspólnym ogniu. Miło Cię będzie gościć jak najdłużej :)

 • Kończymy o 18:00 w niedzielę. Nie wyganiamy :)

 

Gdzie?

 

 • Zapraszamy Was do Bobrowego Siedliska, w którym na co dzień gospodarzą Agi rodzice wespół z rodziną bobrów i mnóstwem innych futrzastych i pierzastych stworzeń ;) Łap pinezkę!

 • Mamy tu staw, lasek i ogród, a także cieszymy się z niezakłóconego masową turystyką sąsiedztwa kilku większych jezior, różnorakich lasów i malowniczych krajobrazów, jakich dostarczają nam Mazury Garbate. Przez cały dzień można wsłuchiwać się w ptasie trele, podglądać ich zalatane życie i uczyć się od nich czujności oraz dostrzegania bogactwa w najmniejszych nawet patyczkach i ziarenkach. 

 

Jak dojechać? 

 • Najwygodniej samochodem – zachęcamy do łączenia się we wspólne podróże!

 • Osoby dojeżdżające komunikacją publiczną możemy odebrać z Ełku. 

 • Prosimy o kontakt, kto skąd dojeżdża, jak i kiedy – pomożemy w połączeniu sił i odpowiednio się przygotujemy :)

 

Nocleg

 • Możesz rozstawić swój namiot w Brzozowym Zagajniku – zachęcamy do współdzielenia namiotów, będzie raźniej, cieplej, luźniej między namiotami…

 • Jest tam dostęp do leśnej toalety i umywalni. Możesz także korzystać z łazienki w Wiedźmowym Domku. 

 

Wyżywienie

 • Weź własne przekąski oraz produkty na śniadania i kolacje – nie ma nakazu ani zakazu dzielenia się ;) My przygotujemy jeden wspólny przysmak na śniadanie i kolację oraz obiady. Pyszne wege dania serwuje Gaba. Słodkie przyjemności to domena Agi.

 • Jemy w ogrodzie przy wspólnym stole. O naczynia nie musisz się martwić.

 • W Wiedźmowym Domku będzie dla Was przez cały czas dostępna woda, kawa, różne herbaty i susze ziołowo-owocowe. Zabierz ze sobą kubek termiczny lub bidon, wygodnie się z nich pije na hamaku czy wyprawie :)

 • Ważne!!! Daj znać, czego nie możesz jeść i na co masz alergię. 


Wstępny program

Program ma charakter orientacyjny, to jedynie nasza propozycja. Wierzymy, że najlepiej odpowiemy na Wasze potrzeby, planując na bieżąco i socjokratycznie – czyli tak, żeby głos każdego z nas wybrzmiał i został uwzględniony. Mamy nadzieję, że to będzie czas obfitujący przede wszystkim w bycie sobą i cieszenie się chwilą w bliskości z naturą i drugim człowiekiem, inspirujący i spokojny, sprzyjający uważnej obecności i budowaniu wewnętrznej równowagi.

 

PIĄTEK

16:00 TWÓJ CZAS na rozbicie namiotu, złapanie oddechu po podróży, zwiedzanie okolicy, spontaniczne aktywności

19:30 OGNISKO: bawimy się, integrujemy, pałaszujemy pieczonki

20:00 KRĄG o nas i naszych intencjach wobec spotkania

22:00 UWAŻNY ODDECH: medytacja relaksująca na drodze do śnienia

 

SOBOTA

8:15 JOGA ŚMIECHU: gimnastyka ciała i umysłu połączona z praktyką duchową w formie integrującej i energetyzującej dobrej zabawy :)

9:00 śniadanie 

10:15 KĄPIEL LEŚNA: uzdrawiający spacer napełniający uważnością i spokojem, pozwalający na kontakt z naturą wszystkimi zmysłami i głęboką relaksację. W trakcie tej wyprawy będzie również możliwa KĄPIEL W JEZIORZE, a podczas niej rytualne oczyszczenie energii, ukołysanie wszystkich trosk dnia codziennego i podniesienie wibracji. 

15:00 obiad

15:30 TWÓJ CZAS na sjestę i odpoczywanie w swoim rytmie

16:30 CZAS DLA SPOŁECZNOŚCI: w zależności od nastrojów i pogody wspólnie wybierzemy najlepszą opcję:

 • DZIKA SZTUKA: swobodne spotkanie przy rękodziele, muzyce lub poezji, by dać się poprowadzić swojej twórczej intuicji i wziąć na warsztat dary natury.

 • SEKRETNE BOGACTWO TUŻ ZA ROGIEM: spacer śladami szeptuch i starych wiejskich zwyczajów w poszukiwaniu roślin, które można zjeść, zaparzyć, wetrzeć, wdychać, zawiesić czy w inny sposób wykorzystać. A przy okazji może uwarzymy wzmacniającą miksturę lub przygotujemy podwieczorek na ognisku? Albo podpatrzymy na polu jaszczurkę albo jastrzębia? 

 • NATURALNE CIAŁODBANIE: własnoręczne przygotowywanie cudeniek do domowego spa: maseczek, kul kąpielowych, mydełek, peelingów... wszystko wyłącznie z chemią naturalną, w trosce o głęboki relaks ciała i ducha.

 • DOROŚLI TEŻ SIĘ BAWIĄ: kooperacyjne wyzwania oraz gry ruchowe i planszowe, dające możliwość budowania uważności na siebie i drugiego człowieka we współpracy w zespole.

 • TWÓJ POMYSŁ: jeśli chcesz podzielić się swoim darem, swoją supermocą daj nam o tym znać! Możemy także zgłębić razem jakiś inny temat, związany z byciem przy sobie i doświadczaniem natury, który okaże się żywy i potrzebny w naszej społeczności. Zostawiamy furtkę na to, że nigdy nie wiadomo, co się będzie dziać ale wiadomo, że cokolwiek się wydarzy, możemy uczynić karmiącym doświadczeniem.

19:00 kolacja

20:00 KRĄG

22:00 MEDYTACJA SERCA: medytacja nakierowana na otaczanie siebie i świata miłością, intensywnie kontaktująca ze światem emocji, umożliwiająca domknięcie i ukołysanie przeżyć minionego dnia

 

NIEDZIELA

8:15 TANIEC SERCA: praktyka pozwalająca na nieskrępowaną ekspresję przy muzyce, inspirowana jogą tańca i ruchem uważnym, ale przede wszystkim zapraszająca do tańca intuicyjnego, podążającego za potrzebą ducha i ciała. Doświadczenie odblokowujące przepływ energii w ciele, umacniające wewnętrzną równowagę psychofizyczną, otwierające na wolność i swobodę, na danie sobie przyzwolenia do bycia sobą.

9:00 śniadanie

10:15 WYPRAWA W GŁĄB SIEBIE: niespieszny i zachęcający do uważności na siebie i na świat spacer nad rzekę – i jednocześnie inspirowana szamańskimi praktykami inspirująca wyprawa na spotkanie z duchami lasu i naszymi duchami przewodnikami. Pozwólmy odrodzić się połączeniu z intuicją i zaufać jej. Zanurzmy się w przyrodzie i we własnym wnętrzu. Snujmy opowieści i malujmy zupełnie nieograniczonym pędzlem wyobraźni. Otwórzmy się na metafory i znaki wokół nas, odbudowując bijącą w nas metafizyczną więź z naturą.

15:00 obiad

15:30 TWÓJ CZAS na sjestę i odpoczywanie w swoim rytmie

16:15 POKÓJ WDZIĘCZNOŚCI: wizualizacja, która pozwala doceniać i kierować uwagę na to, co dajemy i co przyjmujemy, oraz umacnia nas w poczuciu obfitości i wierze w dobro. 

16:30 KRĄG domykający, podsumowujący i ugruntowujący nasze przeżycia z Pełni Bycia

18:00 pożegnanie

 

Koszt

Staramy się wysyłać w świat tylko to, w czym odnajdujemy wartość także dla innych i wierzymy, że dobro zawsze znajdzie do nas drogę powrotną. W myśl ekonomii wdzięczności prosimy Cię o partycypację w kosztach spotkania i przygotowania siedliska do naszego pobytu w wysokości min. 500 zł. Jeśli po powrocie do domu uznasz, że było warto i zechcesz wesprzeć to, co robimy – to z radością przyjmiemy Twoją dodatkową darowiznę. Pieniądze przeznaczymy na rozszerzanie oferty spotkań rozwojowych, by to, co posłużyło Tobie, mogło iść dalej w świat niczym kręgi na wodzie.

 

FAQ

 • Czy mogę zabrać ze sobą swoje zwierzę?

Chcemy, żebyś mogła/mógł w pełni dać uwagę sobie w kontakcie z innymi osobami. Na działce żyją już inne zwierzęta, dla których przyjazd kolejnych zawsze stanowi wyzwanie – i które nie wiadomo jak zachowałyby się w stosunku do Twojego przyjaciela. Dlatego prosimy, NIE zabieraj psa, kota, jaszczurki, szynszyli ani żadnego innego zwierzaka – zorganizuj mu opiekę w domu.

 • A co, jeśli będzie cały czas padać? 

Skandynawowie mawiają: nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania ;) Na pewno warto wziąć dobre nieprzemakalne buty i porządną kurtkę, by drobny letni deszcz nie powstrzymał Cię przed wyprawami. Jeśli przemoknie Ci namiot lub panicznie boisz się burzy, znajdziemy rozwiązanie w Wiedźmowym Domku. 

 • Czy jest do dyspozycji kuchnia i można podgrzać sobie jedzenie? 

Pamiętaj, że my zadbamy o ciepłe posiłki. Ale tak, jest na miejscu kuchenka indukcyjna, garnki i patelnia.

 • Czy mam ze sobą zabrać coś szczególnego? 

Buty to podstawa! Weź jedne nieprzemakalne na wyprawy do lasu i sandały. Koniecznie weź coś ciepłego na wieczór. Może Ci się przydać latarka, bidon i notes. Pamiętaj o jedzeniu i przekąskach. Na komary i kleszcze polecamy Muggę albo Mosquito Guard. 

 

Zapraszamy Was serdecznie!

 

Aga – turkusowa przewodniczka, spacerująca zwykle w rytmie slow gdzieś na krawędzi świata natury i kultury. Pedagożka Gestalt, instruktorka mindfulness i jogi śmiechu, piastunka kręgów, specjalistka samorealizacji, empatycznej komunikacji i partnerskiej współpracy. Uwielbia pracować z metaforą i wizją oraz towarzyszyć w osobistych wewnętrznych procesach. Jeśli tylko może, chętnie pomaga dodać sobie skrzydeł lub otulić bezpiecznym ciepłem i miłością troski serca.

 

Gaba – leśna przewodniczka, z zamiłowaniem podążająca tropem zwierząt, boso wydeptując swoje własne ścieżki. Pedagożka Gestalt, trenerka dramy, specjalistka uczenia w działaniu i budowania wspierającej atmosfery w grupie. Zaraża luzem i entuzjazmem oraz pomaga pielęgnować połączenie z naturą. W lesie odnajduje swój wewnętrzny spokój, z lasu czerpie energię do działania, w lesie szuka inspiracji i rozwiązań. Wierzy, że "jest dzieckiem wszechświata" oraz że Babcia Księżyc wie więcej, niż nam się wydaje.

 

Kontakt do nas: ridetu@gmail.com, 604471475.

Po wstępnym zgłoszeniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zachęcamy do zadawania pytań również na facebookowym wydarzeniu, może odpowiedź pomoże komuś jeszcze?

 

Pełnia Bycia
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA