Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

23-25 lipca 2021

23 lipca 2021

Przybądź. 

Zadbaj o siebie. 

Rozpal w sobie wolność i miłość. 

Wyrusz na wyprawę w głąb dzikiej przyrody i dzikości swego serca. 

Zasiądź w kręgu kobiet i doświadcz mocy siostrzeństwa. 

Pozwól wybrzmieć temu, co w Tobie domaga się ekspresji. 

Osiądź w sobie i z uważnością buduj połączenie z Ziemią, która Cię trzyma. 

Zaczerpnij energii, siły, radości, spokoju i równowagi. 

Bądź cudem pośród cudów. 

 

Serdecznie zapraszamy na rozwojowe spotkanie w kręgu kobiet i natury. Pragniemy na dwa dni przenieść Cię do świata mieszkańców lasów, łąk i jezior i pozwolić im być naszymi nauczycielami siebie samych. Pokażemy Ci nasze ulubione zakątki Mazur Garbatych, by wspólnie odkrywać ich tajemnice. Zaproponujemy Ci szereg różnych praktyk, które pomagają nam kroczyć przez życie z zapałem, lekkością i akceptacją – niezależnie, czy droga wiedzie przez pradawną puszczę czy miejską dżunglę. Podążymy śladem mądrości dawnych ludów i pokażemy Ci, jak naturalnie wzmacniać swe ciało i ducha. Stworzymy przestrzeń, byś mogła poczuć wiatr we włosach i rozgrzaną ziemię pod stopami, zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie i zapatrzeć się w płonący ogień. Możesz także liczyć na naszą zwyczajną obecność, wspólne rozmowy, wpatrywanie się w gwiazdy, bujanie na hamaku czy pływanie w jeziorze. Będziemy słuchać Twoich potrzeb i pomysłów, bo w naszej społeczności każdy będzie równie ważny, równie wolny i równie odpowiedzialny. Żyjąc w zgodzie z sobą, z innymi i ze światem, wspólnie będziemy doświadczać Pełni Kobiet.

 

Kiedy?

Spotykamy się w Pełnię Koźlego Księżyca: 23-25 lipca 2021 r. 

Pełnia to dla wielu osób czas intensywnego przeżywania, pobudzenia, obniżonego nastroju i słabej odporności psychofizycznej. To zatem idealny czas na autorefleksję, relaks i zadbanie o siebie. 

Zaczynamy oficjalnie ok. 21:00 w piątek, ale jak możesz, to przyjedź wcześniej! Miło Cię będzie gościć dłużej :) Kończymy ok. 16:00 w niedzielę.

 

Gdzie?

Zapraszamy Was do Bobrowego Siedliska, w którym na co dzień gospodarzą rodzice Agi wespół z rodziną bobrów i mnóstwem innych futrzastych i pierzastych stworzeń ;) Mamy tu staw, lasek i ogród, a także cieszymy się z niezakłóconego masową turystyką sąsiedztwa kilku większych jezior, różnorakich lasów i malowniczych krajobrazów, jakich dostarczają nam Mazury Garbate. Przez cały dzień można wsłuchiwać się w ptasie trele, podglądać ich zalatane życie i uczyć się od nich czujności oraz dostrzegania bogactwa w najmniejszych nawet patyczkach i ziarenkach. 

 

Jak dojechać? 

 • Najwygodniej samochodem – zachęcamy do łączenia się we wspólne podróże!
 • Osoby dojeżdżające komunikacją publiczną możemy odebrać z Ełku (sensowne połączenia widziałyśmy dojeżdżające ok. 20). 
 • Prosimy o kontakt, kto skąd dojeżdża, jak i kiedy – pomożemy w połączeniu sił i odpowiednio się przygotujemy :)

 

Nocleg

 • Możesz rozstawić swój namiot w Brzozowym Zagajniku – zachęcamy do współdzielenia namiotów, będzie raźniej, cieplej, luźniej między namiotami…
 • Jest tam dostęp do leśnej toalety i umywalni. Możesz także korzystać z łazienki w Wiedźmowym Domku. 

 

Wyżywienie

 • Weź własne przekąski oraz produkty na śniadania i kolacje – nie ma nakazu ani zakazu dzielenia się ;) My przygotujemy jeden wspólny przysmak na śniadanie/kolację oraz obiady. Pyszne wege dania przygotuje Gaba. Słodkie przyjemności to domena Agi.
 • Jemy w ogrodzie przy wspólnym stole. O naczynia nie musisz się martwić.
 • W Wiedźmowym Domku będzie dla Was przez cały czas dostępna woda, kawa, różne herbaty i susze ziołowo-owocowe, postaramy się także o świeże owoce i warzywa. Zabierz ze sobą kubek termiczny lub bidon, wygodnie się z nich pije na hamaku czy wyprawie :)
 • Ważne!!! Daj znać, czego nie możesz jeść i na co masz alergię. 


Wstępny program

Program ma charakter orientacyjny, nie możemy i nie chcemy gwarantować, że ten plan zadziała jak szwajcarski zegarek. To nasza propozycja, otwarta na modyfikacje w odpowiedzi na potrzeby każdej z nas :) Mamy nadzieję, że to będzie czas obfitujący przede wszystkim w bycie sobą i cieszenie się chwilą w bliskości z naturą i drugim człowiekiem, inspirujący i spokojny.

 

PIĄTEK

18:00-21:00 luźny czas na rozpakowanie się i spontaniczne aktywności oraz rozpalenie ogniska

21:00-22:00 OGNISKO: bawimy się, integrujemy, pałaszujemy pieczonki

22:00-23:45 KRĄG otwierający: dajemy się poznać

23:45-00:00 UWAŻNY ODDECH: medytacja relaksująca na drodze do śnienia

 

SOBOTA

8:15-8:45 JOGA ŚMIECHU: gimnastyka ciała i umysłu połączona z praktyką duchową w formie integrującej i energetyzującej dobrej zabawy :)

9:00-10:00 śniadanie 

10:15-13:15 KĄPIEL LEŚNA: uzdrawiający spacer napełniający uważnością i spokojem, pozwalający na kontakt z naturą wszystkimi zmysłami i głęboką relaksację. W trakcie tej wyprawy będzie również możliwa KĄPIEL W JEZIORZE, a podczas niej rytualne oczyszczenie energii, ukołysanie wszystkich trosk dnia codziennego i podniesienie wibracji. 

13:30-14:30 obiad

14:30-15:30 sjesta

15:30-18:30 LAS PEŁEN WIZJI: wyprawa na spotkanie z duchami lasu i naszymi duchami przewodnikami, pozwalająca odrodzić się połączeniu z intuicją i zaufać jej. Będziemy snuć opowieści o tym, co napotkamy w świecie i w sobie, malować zupełnie nieograniczonym pędzlem wyobraźni nasze wnętrza oraz otwierać się na metafory i znaki wokół nas, odbudowując bijącą w naszych sercach metafizyczną więź z naturą.

18:45-19:45 kolacja

20:00-21:00 DZIKA SZTUKA: swobodne spotkanie przy rękodziele, by dać się poprowadzić swojej twórczej intuicji i wziąć na warsztat dary natury.

21:15-23:00 KRĄG

23:00-23:30 ŚWIATŁO MROKU: nocny spacer i medytacja niosące spokój w miejsce napięcia, zaufanie w miejsce lęku, akceptację w miejsce oporu.

 

NIEDZIELA

8:15-8:45 UWAŻNY RUCH: praktyka integrująca ciało, umysł i ducha, umacniająca wewnętrzną równowagę psychofizyczną, łącząca techniki m.in. Sundao i Body Balance.

9:00-10:00 śniadanie

10:15-12:15 SEKRETNE BOGACTWO TUŻ ZA ROGIEM: spacer śladami szeptuch i starych wiejskich zwyczajów w poszukiwaniu roślin, które można zjeść, zaparzyć, wetrzeć, wdychać, zawiesić czy w inny sposób wykorzystać. A przy okazji może przy okazji uwarzymy wzmacniającą miksturę i przygotujemy drugie śniadanie na ognisku? Albo podpatrzymy na polu jaszczurkę albo jastrzębia? 

12:30-12:45 POKÓJ WDZIĘCZNOŚCI: wizualizacja, która pozwala doceniać i kierować uwagę na to, co dajemy i co przyjmujemy, oraz umacnia nas w poczuciu obfitości i wierze w dobro. 

12:45-14:30 KRĄG domykający: podsumowujemy i ugruntowujemy doświadczenia

14:45-15:30 obiad

16:00 pożegnanie

 

Koszt

Staramy się wysyłać w świat tylko to, w czym odnajdujemy wartość także dla innych i wierzymy, że dobro zawsze znajdzie do nas drogę powrotną. Prosimy Cię tylko o partycypację w kosztach spotkania i przygotowania siedliska do naszego pobytu w wysokości 150 zł. Jeśli po powrocie do domu uznasz, że było warto i zechcesz wesprzeć to, co robimy – to z radością przyjmiemy Twoją dodatkową darowiznę. Pieniądze przeznaczymy na rozszerzanie oferty spotkań rozwojowych, by to, co posłużyło Tobie, mogło iść dalej w świat niczym kręgi na wodzie.

 

FAQ

 • Czy mogę zabrać ze sobą swoje zwierzę?

Chcemy, żebyś mogła w pełni dać uwagę sobie w kontakcie z innymi kobietami. Na działce żyją już inne zwierzęta, dla których przyjazd kolejnych zawsze stanowi wyzwanie – i które nie wiadomo jak zachowałyby się w stosunku do Twojego przyjaciela. Dlatego prosimy, NIE zabieraj psa, kota, jaszczurki, szynszyli ani żadnego innego zwierzaka – zorganizuj mu opiekę w domu.

 • A co, jeśli będzie cały czas padać? 

Skandynawowie mawiają: nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania ;) Na pewno warto wziąć dobre nieprzemakalne buty i porządną kurtkę, by drobny letni deszcz nie powstrzymał Cię przed wyprawami. Jeśli przemoknie Ci namiot lub panicznie boisz się burzy, znajdziemy rozwiązanie w Wiedźmowym Domku. 

 • Czy jest do dyspozycji kuchnia i można podgrzać sobie jedzenie? 

Pamiętaj, że my zadbamy o ciepłe posiłki. Przez cały czas będzie dostępny czajnik. Jest na miejscu także mała gazowa kuchenka, jednakże ze względów logistycznych prosimy przygotuj się tak, abyś nie musiała jej używać. Jeśli jednak musisz, to tak, będzie to możliwe, tylko prosimy wcześniej o taką informację. 

 • Czy mam ze sobą zabrać coś szczególnego? 

Buty to podstawa! Weź jedne nieprzemakalne na wyprawy do lasu i sandały. Koniecznie weź coś ciepłego na wieczór. Może Ci się przydać latarka, bidon i notes. Pamiętaj o jedzeniu i przekąskach. Na komary i kleszcze polecamy Muggę albo Mosquito Guard. 

 

Zapraszamy Was serdecznie!

 

Aga – turkusowa przewodniczka, spacerująca zwykle w rytmie slow gdzieś na krawędzi świata natury i kultury. Pedagożka Gestalt, instruktorka mindfulness i jogi śmiechu, piastunka kręgów, specjalistka samorealizacji, empatycznej komunikacji i partnerskiej współpracy. Uwielbia pracować z metaforą i wizją oraz towarzyszyć w osobistych wewnętrznych procesach. Jeśli tylko może, chętnie pomaga dodać sobie skrzydeł lub otulić bezpiecznym ciepłem i miłością troski serca.

 

Gaba – leśna edukatorka, z zamiłowaniem podążająca tropem zwierząt, boso wydeptując swoje własne ścieżki. Pedagożka Gestalt, trenerka dramy, specjalistka uczenia w działaniu i budowania wspierającej atmosfery w grupie. Zaraża luzem i entuzjazmem oraz pomaga pielęgnować połączenie z naturą. W lesie odnajduje swój wewnętrzny spokój, z lasu czerpie energię do działania, w lesie szuka inspiracji i rozwiązań. Wierzy, że "jest dzieckiem wszechświata" oraz że Babcia Księżyc wie więcej, niż nam się wydaje.

 

Kontakt do nas: ridetu@gmail.com, 604471475.

Po wstępnym zgłoszeniu prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/idddeLMZ8FNiraAT6.

Zachęcamy do zadawania pytań również na facebookowym wydarzeniu, może odpowiedź pomoże komuś jeszcze?

 

Pełnia Kobiet
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA