Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

25 marca 2017

25 marca 2017

Czy zdarza Ci się widzieć świat w szarych barwach? Zamartwiać się, stresować i męczyć życiem bardziej niż czerpać z niego satysfakcję i przyjemność? Tęsknić za czasem beztroskiej młodości, kiedy miałeś odwagę śmiać się głośno i często?

 

Radości można się nauczyć! Nie wymaga to stawiania swojego życia na głowie - można do niej dojść małymi krokami i jest to niesamowicie przyjemne. Doświadczenia wielu ludzi pokazują, że można być szczęśliwym pomimo niepowodzeń i przeciwności; pomimo biedy, choroby i innych kłopotów. Może Ci się wydawać: szaleńcy! z czego oni się cieszą?

 

Doktor Kataria, twórca jogi śmiechu, powiedział kiedyś: “Jestem szczęśliwy, bo się śmieję”. Czasami, żeby znaleźć powód do radości, trzeba najpierw zacząć się śmiać bez powodu. Ot, żeby przegonić czarne chmury z naszych myśli. Spróbuj, choćby teraz. I jak? Niełatwo zrobić to samemu?

 

Wobec tego zapraszam na warsztat, na którym pomogę Ci:

- uśmiechnąć się do samego siebie,- dowiedzieć się, co Cię blokuje w odczuwaniu radości i jak możesz z tym pracować,

- zrozumieć, czym właściwie jest radość i jaki ma wpływ na nasz organizm,

- a także przećwiczyć wiele drobnych trików, które pomogą Ci uczynić codzienność bardziej radosną.

 

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli chcesz czerpać z życia więcej radości, a przy tym:

- mieć więcej energii życiowej,

- otworzyć się na nowe pomysły i możliwości,

- lepiej radzić sobie z trudnościami i stresem,

- zadbać o siebie: swoje zdrowie i samopoczucie,

- poprawić swoje relacje z bliskimi,

- częściej się uśmiechać :)

 

Program

Część I: Budzenie i ekspresja radości. Sesja jogi śmiechu.

Joga śmiechu to unikalna forma gimnastyki ciała, ducha i umysłu, stworzona w latach 90. przez indyjskiego lekarza, doktora Katarię. Opiera się na naukowym odkryciu, że śmiech - niezależnie, czy naturalny, czy wywołany sztucznie - ma właściwości prozdrowotne: poprawia nastrój, dotlenia organizm i wzmacnia system immunologiczny. Joga śmiechu łączy ćwiczenia śmiechowe, oddechowe i rozciągające, dostępne dla każdego. Stanowi także okazję do refleksji, otwiera na kontakty społeczne, sprzyja kreatywności i koncentracji.

 

Część II: Samoświadomość na drodze do radości.

Dzięki grupowym zabawom i narzędziom coachingowym przyjrzycie się sobie i radości w swoim życiu. Doświadczycie także swoich reakcji na różne przekonania dotyczące radości, rozpoznacie niektóre własne mechanizmy myślenia i działania oraz odkryjecie, co może być przeszkodą na Waszej drodze do radości. Stworzymy również przestrzeń na wymianę doświadczeń i odgadanie się z emocji towarzyszących nam na co dzień.

 

Część III: Neurobiologia radości. Radość w naszym ciele.

Tematem radości można i warto zajmować się całkiem serio. W przystępnej, zwartej formie przedstawię Wam, w jaki sposób stan radości powstaje w naszym organizmie, zdradzę, co to właściwie znaczy zarażać śmiechem i jak działają neurony lustrzane, opowiem o narkotykach, które zażywamy na co dzień: endorfinach. Zaproszę Was do dyskusji na temat tego, w jaki sposób styl życia wpływa na naszą pozytywną energię i napięcia w naszym ciele oraz jak dbać o siebie, by redukować stres i czerpać z życia jak najwięcej radości. Będziecie mogli doświadczyć odczytywania sygnałów płynących z ciała w kontekście różnych emocji.

 

Część IV: Mindfulness i empatia.

W poszukiwaniu prawdziwej wewnętrznej radości istotna jest synergia sfery cielesnej, emocjonalnej i umysłowej, której doświadczycie w pracy metodą Mindfulness - uważnej obecności, skupienia na tu i teraz, pełnego akceptacji przyjmowania wszystkiego, co do nas przychodzi. Będziecie mieli okazję spróbować przełamać swoje nawyki i połączyć medytację z działaniem: z uważnością przygotować zdrowe pyszności, które wspólnie spałaszujemy. Pomogę Wam zaopiekować się również Waszymi emocjami i ofiarować sobie porządną dawkę empatii, byście mogli zyskać wewnętrzny spokój i zrobić przestrzeń na odczuwanie radości.

 

Część V: Radość na co dzień - dobre praktyki.

Ostatnia część treningu poświęcona będzie sposobom na umocnienie w sobie pozytywnego myślenia, dostrzeganiu dobra w sobie i wokół siebie, znajdowaniu powodów do radości. Wspólnie zanurzymy się w filozofię kaizen i zastanowimy się, jak za pomocą małych kroków zmienić swoje życie na lepsze, realizować swoje marzenia, znaleźć czas na to, co daje nam radość. Porozmawiamy o akceptacji i spojrzymy na przeszkody i trudności przez pryzmat uczącego nas doświadczenia. Zagramy w zadowolenie. Skontaktujemy się z naszym wewnętrznym dzieckiem i pozachwycamy się drobiazgami. Otworzymy puszkę życzliwości i wdzięczności. Stworzymy własną mantrę radości. Bazując na naszym doświadczeniu, zbudujemy bazę dobrych praktyk, które pomogą nam cieszyć się każdym dniem.

 

Forma

Forma wydarzenia łączy w sobie:

- treningowe nastawienie na doświadczanie i poszerzanie świadomości siebie;

- warsztatowe nabywanie nowych umiejętności;

- coachingowe narzędzia pozwalające projektować zmianę w zgodzie z sobą.

 

Informacje organizacyjne

Termin: 25. marca (sobota) godz. 9:00-19:00

Miejsce: Warszawa, ul. Dewajtis 3 (Przedszkole "Leśna Droga")

Inwestycja: 150 zł

Zgłoszenia: na adres mailowy ridetu@gmail.com najpóźniej do 20.03 wraz z wpłatą zadatku 30 zł na konto podane w mailu potwierdzającym zgłoszenie.

W czasie treningu przewidzianych jest kilka przerw dostosowanych do potrzeb grupy oraz godzinna przerwa na obiad i swobodne rozmowy. Zapewniamy wegańskie przekąski i napoje.

 

Prowadząca

Agnieszka Witkowska - joginka śmiechu, instruktorka Mindfulness, trenerka kompetencji miękkich. Pedagożka, działaczka społeczna, wielbicielka kultury i uśmiechu. Od przeszło 8 lat zawodowo wspieram w rozwoju, dzielę się pasją i zarażam radością. Pracuję w nurcie niedyrektywnym, bliskie są mi idee pedagogiki Gestalt. Jestem specjalistką w prowadzeniu grup, pracy opartej na zasobach oraz empatycznej komunikacji. Obecnie pracuję w szkole demokratycznej, kończę studia pedagogiczne z zakresu doradztwa zawodowego i coachingu oraz prowadzę firmę Ridetu. Niezależnie od proponowanego działania można liczyć na moją uważność na potrzeby uczestników i dbałość o atmosferę szacunku, wolności i radości.

 

Śmiej się i żyj pełnią życia. Trening radości z jogą śmiechu
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA