Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA

Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".
Wspólne tworzenie Map Marzeń w Ridetu

Nie ma takiego wielkiego czynu, który by nie powstał z jakiegoś wielkiego marzenia. (Georges Duhamel)

 

Pamiętasz te beztroskie chwile, kiedy w dzieciństwie sięgałeś po kredki i tworzyłeś coś niesamowitego prosto z krainy wyobraźni? Nagle kawałek papieru zyskiwał nowe życie jako laurka dla ukochanej osoby, jako ilustracja do bajki, jako wyobrażenie Ciebie na księżycu… Kiedyś wierzyliśmy, że wszystko jest możliwe – i sama ta wiara dawała nam radość.

 

Czy kiedy teraz myślisz o swoich marzeniach, czujesz ten dziecięcy entuzjazm? Współcześnie często szukamy narzędzi do osiągnięcia spełnienia na zewnątrz, gorliwie planujemy nasze życie, by osiągnąć sukces - tłumiąc wewnętrzny głos, który pełen emocji i szalonych pomysłów rwie się, by pokazać nam radość i sens. W Ridetu wierzymy, że harmonia daje wiele dobrego: równowagę, spokój, bezpieczeństwo. I że warto wzmacniać w sobie i mędrca, i dziecko.

 

Pomyśl, co kojarzy Ci się z dzieciństwem? Beztroska, ciekawość, zapał, odwaga? Taka właśnie atmosfera będzie towarzyszyła naszemu spotkaniu. Pragniemy ożywić wspomnienia, aby w gąszczu różnych myśli, jakie mamy o sobie, odkryć nasze skarby – marzenia – i stworzyć mapę, by już nigdy ich nie zgubić. Zapraszamy na naładowane pozytywną energią wspólne tworzenie map marzeń!

 

A jak taka mapa ma wyglądać? Jak tylko sobie zażyczysz! Są oczywiście pewne wskazówki, którymi można się kierować, i podzielimy się nimi – ale najważniejsze wskazówki masz dla siebie Ty. Niesiesz je w sercu. Jeśli go posłuchasz, ono powie Ci, co powinno się tam znaleźć i jak powinno być przedstawione. Jest to oczywiście ciężka praca, bo będziemy przez kilka godzin grzebać w swoich umysłach i przyglądać się temu wszystkiemu, co budzi w nas tęsknotę, pożądanie, pragnienie. Wizualizacja oddziałuje natomiast na nasze zmysły i emocje (dużo silniej niż słowo), dlatego wszystko to, co dla nas ważne i o czym marzymy, przedstawimy graficznie – w formie ilustracji, obrazów, kolażu. Potem zabierzemy nasze mapy do domów i będziemy mogli na nie spoglądać, aby podsycać pozytywne nastawienie do naszych marzeń i pielęgnować pamięć o tym, co dla nas ważne. Podstawowe materiały plastyczne zapewnimy, a jeśli masz własny pomysł na wykonanie lub coś osobistego, co na mapie powinno się znaleźć – nie wahaj się, weź to ze sobą, nie będziemy ograniczać kreatywności :)

 

Chciałabym, byśmy mogli zrobić to razem, bo choć to bardzo prywatna sprawa, to wierzę, że razem łatwiej wyłączyć swojego krytyka czy autopilota, odciąć się od spraw rodzinnych czy zawodowych, a przy tym dzielenie się marzeniami, radością, pomysłami z innymi w przyjaznej atmosferze pobudza kreatywność i ładuje akumulatory szczęścia.

 

I jeszcze na koniec kilka informacji organizacyjnych:

 

  • Prowadząca: Agnieszka Witkowska, właścicielka firmy Ridetu, mentorka w szkole demokratycznej, trenerka twórczości, joginka śmiechu, coach i doradca zawodowy (w trakcie zdobywania kwalifikacji), zapalona marzycielka i miłośniczka czynienia niemożliwego - możliwym.
  • Spotykamy się 14. października (piątek) o 18:30 w Strychu na Wróble (ul. Chmielna 73b/16).
  • Koszt to tylko zrzutka na salę – 5/10/15 zł w zależności od Twoich możliwości.
  • Jeśli masz w domu niepotrzebne kolorowe czasopisma, z których moglibyśmy coś wycinać – przynieś, proszę.
  • Zgłoszenia i pytania: ridetu@gmail.com

 

Do zobaczenia!

Ridetu!

14 października 2016

14 października 2016

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056
ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa
ridetu@gmail.com
+48 602 365 349

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!