Kontakt

+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Porozmawiajmy!

Zanim zdecydujesz się na współpracę – poznajmy się!

Zapytaj o wszystko, co Cię ciekawi. Rozwiej wątpliwości, które powstrzymują Cię przed uczynieniem swojego tekstu bardziej atrakcyjnym i skutecznym. Sprawdź, która forma współpracy pomoże Ci najlepiej osiągnąć to, czego oczekujesz od swoich słów. Wyślij mi przed spotkaniem próbkę swojego tekstu (ridetu@gmail.com) i wspólnie ustalmy warunki współpracy. Tak, żeby Cię cieszyła i satysfakcjonowała. Tak, żeby dawała spokój i pewność, że jesteś na właściwej drodze. Do usłyszenia! :)

Strona ujednoliconego maszynopisu = 1800 znaków ze spacjami.

Ile to kosztuje?

Dlaczego ja?

Słowa to moja ulubiona forma ekspresji oraz poznawania świata. Wiem, że odpowiednio dobrane potrafią rozpalać zmysły, poruszać struny emocji, angażować do działania, objaśniać niezrozumiałe i kreować to, co na pozór niemożliwe. Wiem, jak sprawić, by były bajarką, której chcesz słuchać bez końca, kusicielką, której nie możesz się oprzeć, mędrczynią, której zaufasz, czy przyjaciółką, za którą pójdziesz w ogień. Znam tajniki storytellingu i copywritingu, choć w swoich tekstach preferuję autentyczność mego serca. Studiowałam polonistykę na specjalizacji redaktorskiej oraz ukończyłam kurs redakcji merytorycznej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. I choć mogę o języku rozmawiać godzinami, czasem lubię też łamać jego zasady – bo język to narzędzie komunikacji. To sposób wyrażania siebie, dotarcia do innych i wpływania na świat, w którym żyjemy.

 

Kontakt z drugim człowiekiem, ten uważny, empatyczny, pełen akceptacji, zaufania i wolności, dodaje mi skrzydeł. Wierzę, że jest niezbędny do życia – do turkusowego życia na pewno. Ogromnie się cieszę, że przychodzi mi z łatwością, że mam w sobie potężny dar empatii, uważności i intuicji. Niemniej rozwijam tę zdolność przez cały czas. Studiowałam pedagogikę na specjalności coaching i doradztwo zawodowe. Ukończyłam kurs podstaw pomocy psychologicznej i szkołę tutoringu. Uczestniczyłam w wielu warsztatach dotyczących komunikacji, głównie porozumienia bez przemocy. Poprowadziłam kilka procesów coachingowych i setki wspierających rozmów. Korzystam ze wsparcia superwizorki.

 

Oferuję Ci skrupulatność godną średniowiecznych kopistów i zorientowanie na cel wynikający z Twoich potrzeb i aspiracji. Skorzystasz?

może zainteresuje Cię tutoring rozwojowy?

 • Jeśli chcesz kompleksowo rozwijać swoje kompetencje komunikacyjne lub przyjrzeć się swojej ścieżce rozwoju osobistego czy zawodowego i mieć wsparcie w tym procesie: 

Sprawdź jeszcze...

Czy to dla Ciebie?

Niezależnie, czy dopiero chcesz coś napisać, czy masz już gotowy tekst, czy może zupełnie nie wiesz, jak się zabrać do pisania, choć w głowie pełno pomysłów do opowiedzenia – jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, to jesteś w dobrym miejscu :)

 

Z ochotą współpracuję między innymi z blogerami, pisarzami, popularyzatorami nauki, dziennikarzami, studentami, przedsiębiorcami, osobami odpowiedzialnymi za PR w organizacjach pozarządowych, twórcami kursów e-learningowych...

 

Nie piszę ani nie opracowuję tekstów, w których stosuje się mowę nienawiści, manipulację, plagiat, w jakikolwiek sposób nawołuje się do przemocy i innych form łamania praw człowieka.

Jak to działa?

Co to daje?

Pierwszy etap współpracy w Ridetu to bezpłatna konsultacja, podczas której poznajemy się, dookreślamy Twoje potrzeby i na ich podstawie decydujemy o charakterze i warunkach współpracy. Nie martw się, jeśli jeszcze nie wiesz, czego pragniesz dla siebie i swojego tekstu – pomogę Ci znaleźć odpowiedź.

 

Korekta – to poprawki kosmetyczne dotyczące głównie zapisu i języka. Sprawdzenie literówek, błędów ortograficznych, gramatycznych, leksykalnych i interpunkcyjnych oraz typograficznych (związanych z wizualną stroną treści). Miejsca ewidentnie nierealizujące Twoich celów lub rażąco odchodzące od norm pod innymi względami również zaznaczę w komentarzu wraz z propozycjami zmian. Do korekty powinien trafić tekst po redakcji, a przynajmniej po redakcji autorskiej.

 

Redakcja merytoryczna – to całościowe opracowanie tekstu pod kątem stylistycznym, kompozycyjnym, językowym i merytorycznym. To weryfikacja poprawności, trafności, logiczności i funkcjonalności każdego elementu treści i zapisu. To poprawki, które mogą uwzględniać przebudowę zdań, akapitów, rozdziałów, tytułów, bohaterów, przykładów ilustrujących wyjaśniane zjawiska itp., aby tekst był bardziej skuteczny i przyjazny dla odbiorcy. Zmiany wprowadza się tam, gdzie jest to niezbędne i w sposób możliwie bliski oryginalnemu stylowi i pomysłowi autora.

 

Turkusowa współpraca redakcyjna odbywa się na zasadach wypracowanych w dialogu między nami. Pozwala spojrzeć szerzej, poczuć mocniej, rozumieć głębiej i brać pod uwagę więcej... Jest bardziej wymagająca, ale również stwarza więcej możliwości.

 

Mogę opracować Twój tekst, towarzyszyć Ci w pisaniu lub napisać go dla Ciebie. Możemy korzystać z dobrodziejstw storytellingu, włączyć perspektywę marketingową, zadbać o Twoją markę, zatroszczyć się o efektywną komunikację i relacje z odbiorcami, przemyśleć konteksty Twojego tekstu itd. Możesz ze mną przegadać wszystko, co się w Tobie dzieje, gdy obserwujesz, jak Twój tekst się zmienia – argument "mnie to złości!" jest jak najbardziej na miejscu! Za emocjami kryją się wszak potrzeby. Możesz bez końca pytać: "a dlaczego...?", "a po co...?", a jak...?" – będę cierpliwie tłumaczyć (albo zastanawiać się razem z Tobą), obserwując z radością, jak rozwijasz siebie i swój pisarski warsztat :)

 

Zamiast gotowych poprawek do zaakceptowania dostaniesz wskazówki, pytania, sugestie, na podstawie których podejmiesz decyzje o kierunku zmian i z których możesz czerpać na przyszłość. Zamiast tekstu na zamówienie według schematu dostaniesz pięknie i funkcjonalnie ubrane w słowa własne myśli i pomysły. Zamiast katalogowego produktu – produkt szyty na miarę Twoich potrzeb. W zgodzie z tym, co dla Ciebie ważne.

 

Konsultacja redakcyjna – to partnerskie spotkanie nad Twoim tekstem lub Twoim wyzwaniem pisarskim.

 

Jeśli Twój bohater powieści nie daje Ci spać po nocach, jeśli Twój newsletter czyta bardzo mały odsetek ludzi zapisanych na listę mailingową, jeśli nie wiesz, jak zacząć tę nieszczęsną magisterkę, jeśli poszukujesz jednego zdania, w którym zawrze się całe sedno Twojej myśli – porozmawiajmy. Co dwie głowy to nie jedna! Wysłucham Cię z empatią i pomogę w odnalezieniu Twojego własnego najlepszego rozwiązania.

 

Jeśli chcesz, by ktoś rzucił okiem na to, co już wyszło spod Twojego pióra, to wpadnij na konsultację. Wcześniej ustalimy, czego dokładnie potrzebujesz i zapoznam się z Twoim tekstem, a podczas rozmowy podzielę się swoją opinią i pomogę Ci ją jak najlepiej zrozumieć i wykorzystać w odpowiedzi na Twoje potrzeby.

Co obejmuje współpraca redakcyjna?

Przypuśćmy, że chcesz opisać swój projekt życia na stronie internetowej, a nie należysz do tych osób, które z łatwością komponują dłuższe teksty i z niezachwianą pewnością siebie publikują je bez żadnej poprawki ;) Jakie masz możliwości?

 1. zacisnąć zęby i zmusić się do napisania czegokolwiek najlepiej, jak potrafisz, a potem po prostu to opublikować – to rozwiązanie wydaje się dobre, jeśli lubisz trochę pocierpieć dla sprawy i samodzielność cenisz ponad wszystko, a przy tym masz sporo czasu do zagospodarowania i bardzo mały budżet.

 2. napisać tekst samodzielnie i oddać go w ręce specjalisty, aby go oszlifował i wypolerował. Korektor poprawi Ci oczywiste błędy, redaktor zaopiekuje także sferę tych mniej oczywistych niedociągnięć oraz zaproponuje trochę zmian, aby lepiej wyeksponować to, co najcenniejsze w Twoim tekście. Z reguły jednak nie zrobią Ci diamentu z piasku. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy tekst, który piszesz, spełnia już w dużej mierze Twoje oczekiwania. Gdy masz pomysł i jesteś pewien treści, a jedynie chcesz, by forma była zgodna ze sztuką, czyli w tym wypadku z całym szeregiem norm językowych, logicznych, kulturowych, edytorskich itd.

 3. zlecić napisanie tekstu copywriterowi / storytellerowi – to rozwiązania w wielu kręgach i branżach bardzo skuteczne sprzedażowo. Jeśli w mainstreamie internetu bazującego na marketingu treści oraz silnych wezwaniach do działania czujesz się jak ryba w wodzie, to pewnie z copywriterem też masz szansę na bardzo owocną i bezpieczną współpracę. Storyteller pomoże Ci poruszyć w ludziach emocje, nawiązać z nimi nić relacji, uwieść odbiorców magią opowieści i pozyskać od nich to, czego potrzebujesz.

Co jednak, gdy pragniesz tego wszystkiego i jeszcze więcej?

 

Odpowiedzią może być turkusowa współpraca redakcyjna. Twór ten, piękny i pełen mocy, wyrósł na gruncie połączenia moich doświadczeń redakcyjnych i tych ze sfery wspierania ludzi w rozwoju poprzez empatyczne towarzyszenie w procesie. Turkusowa współpraca redakcyjna to holistyczne wsparcie autora w pracy nad tekstem nakierowane na pełnię i harmonię, czyli:

 • współdziałanie przy zaangażowaniu i otwartości na rozmowę obu stron;

 • badanie potrzeb autora oraz odbiorców tekstu i w oparciu o nie wyznaczenie celu współpracy;

 • dążenie do spójnego realizowania celu na wielu płaszczyznach:

  • funkcjonalności i skuteczności,

  • relacji autora i odbiorcy,

  • wartości wnoszonej do świata,

  • autentyczności ekspresji autora,

  • poprawności merytorycznej, logicznej, stylistycznej, językowej i edytorskiej,

  • estetyki;

 • integrowanie wiedzy z różnych dziedzin, różnych strategii pisania oraz różnych metod wspierania w osiąganiu celów, by skutecznie realizować wieloaspektowe cele;

 • okazja do rozwoju osobistego i doskonalenia warsztatu pisarskiego oraz stawiania czoła wyzwaniom w tych procesach;

 • bezpieczna przestrzeń empatii, uważności, akceptacji i troski, pozwalająca w pełni być sobą i wypracowywać harmonijne rozwiązania.

 

Turkusowy tekst to taki, który dba o Ciebie, dba o jego odbiorców i dba o świat. Taki, który satysfakcjonuje, cieszy, zachwyca, przyczynia się do sukcesu i buduje porozumienie. Chcesz napisać go ze mną?

Wyobraź sobie...

Człowieka, który właśnie ma pokazać światu swoje słowa. Jakie – Ty wybierz. Może napisał artykuł lub książkę, może przygotowuje stronę internetową lub fanpage, może sprzedaje kurs internetowy? Jest spokojny i zadowolony z siebie. Jego zdania są piękne i poprawne, chociaż w szkole wcale nie był orłem z polskiego. Wierzy w moc swoich słów. Będą skuteczne i zrozumiałe, bo uważnie dobierał je do swoich potrzeb i celów. Lubi swój tekst i wie, że z dużym prawdopodobieństwem polubią go również jego odbiorcy. Przecież to dla nich snuje swoją opowieść. Dlatego z ekscytacją wyjmie ją z szuflady i wyśle w świat.

Ty też możesz być w tym miejscu!

Współpraca redakcyjna

Ubierz swoje pomysły we właściwe słowa!

Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA