Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA

Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".
Zamiast klapsa - spotkania rozwojowe dla rodziców

❤ Drogi Rodzicu! ❤

 

Czy zdarza Ci się czasem nie wiedzieć, co robić? Czy bywa tak, że nie masz już siły do swojego dziecka, wydaje Ci się, że nic do niego nie dociera albo że Tobą manipuluje? A czy wiesz, co robić, kiedy masz już tego wszystkiego dość?

 

Być może obawiasz się, że jeśli nie dasz klapsa, to niczego nie nauczysz. Bo przecież chcesz, żeby Twoje dziecko wiedziało, co wolno, a czego nie, i żeby miało do Ciebie szacunek.

 

Pewnie już wiesz, że klapsy są prawnie zakazane - i w Polsce, i w UK, i w wielu innych państwach - ze względu na swoją niską skuteczność oraz negatywny wpływ na psychikę dziecka. Pewnie już używasz innych metod. Wyobrażam sobie, że niełatwo je stosować, gdyż wszyscy zostaliśmy wychowani w kulturze rygoru i karania, jesteśmy przesiąknięci schematami oceniania, walki, wymierzania sprawiedliwości. To nie jest wygrywająca strategia, nawet bez klapsa.

 

Jeśli czasem czujesz, jak ogarnia Cię bezradność i chcesz dowiedzieć się, co robić, gdy nie wiesz, co robić - to dobrze, że jesteś :) Proponuję Ci trzy spotkania, które powstały na bazie trzech najczęstszych wymówek dla dawania klapsa - ale kieruję je do wszystkich potrzebujących wsparcia rodziców i o klapsach nie będzie na nich mowy. Wiem, że to działa i chcę, by jak najwięcej osób mogło budować relację z dzieckiem opartą na bliskości i wychować dobrego człowieka bez przemocy, dlatego się tym dzielę.

 

Czy masz w sobie gotowość, by sięgnąć po wsparcie?

 

Na spotkaniach rozwojowych możesz zainspirować się do małych zmian, które na dłuższą metę dają duże efekty. Możesz zdobyć konkretne narzędzia wychowawcze i wdrażać je od razu po powrocie do domu. Możesz wymienić się doświadczeniem z innymi rodzicami i przestać czuć się samotnie ze swoimi problemami. Możesz wreszcie zaopiekować się sobą, by poczuć trochę ulgi i spokoju i móc jeszcze lepiej opiekować się swoim dzieckiem.

 

⭐ 14.11 “MOJE DZIECKO MNIE WKURZA" - JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJAMI W RODZICIELSTWIE?

Pierwsza zasada udzielania pomocy: ratownik musi sam być bezpieczny. Dlatego w samolotach uczą, żeby najpierw zakładać maskę tlenową sobie, a potem dziecku. To, że się wściekasz albo że masz wszystkiego dość, to zupełnie normalne. Żeby jednak pomóc komuś, kto się złości i robi niezrozumiałe dla Ciebie rzeczy, musisz mieć w sobie przestrzeń - a ona jest często zajęta, gdy zapominamy o sobie. Dlatego najpierw rozmawiamy o tym, jak pomóc sobie.

 

Na tym spotkaniu:

- przyjrzysz się z uważnością różnym myślom, emocjom, reakcjom, które towarzyszą Ci w wychowaniu dziecka;

- rozpoznasz, czego potrzebujesz, by móc czuć się bardziej kompetentnie jako rodzic i móc czerpać więcej radości z rodzicielstwa;

- nauczysz się dawać sobie empatię w trudnych chwilach;

- poznasz konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.

 

⭐ 28.11. “MOJE DZIECKO MNIE NIE SŁUCHA" - JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?

Czasami trudno nam się z kimś dogadać. My swoje – a kto inny swoje. Znasz to, prawda? U podstaw tego leży zwykle "tak, ale". Chętnie słuchamy, ale przede wszystkim mamy swoje zdanie, które chcemy przeforsować. I zawsze ktoś przegrywa.

 

Proponuję Ci inny model komunikacji, u podstaw którego stoi współpraca, a nie walka, dzięki czemu obie strony wygrywają. Takie rozmowy bardzo zbliżają ludzi i budują wzajemne zaufanie, dzięki czemu umacniają relację i wzajemną troskę. Tak, jesteś w stanie rozmawiać w ten sposób z dowolnie małym dzieckiem i nie, nie stracisz szacunku w oczach dziecka i nie będzie robiło, co mu się żywnie podoba. Będziecie rozmawiać, z głębi serca.

 

Na tym spotkaniu:

- sprawdzisz, co chcesz najbardziej poprawić w swojej komunikacji z dzieckiem i dowiesz się, jak możesz nad tym pracować;

- nauczysz się dawać empatię dziecku;

- przećwiczysz podstawy porozumienia bez przemocy (NVC);

- poznasz sposoby reagowania z poziomu serca w sytuacji, gdy dziecko nie jest w stanie rozmawiać.

 

⭐ 12.12. “MOJE DZIECKO MUSI WIEDZIEĆ, ŻE SĄ PEWNE GRANICE” - JAK UCZYĆ DZIECI PODEJMOWANIA MĄDRYCH WYBORÓW?

 

Co wolno Twojemu dziecku? Czy ono o tym wie? Czy Ty w 100% przestrzegasz tych zasad? Czy dziecko to wszystko rozumie? Co zrobić, aby nie rezygnując z tego, na czym Ci zależy, wiecznie się nie kłócić, nie znosić histerii, nie martwić o bezpieczeństwo i przyszłość własnego dziecka?

 

Twoje dziecko jest na pewno na coś za małe, ale nie jest nigdy za małe na to, by być traktowane jak człowiek. Człowiek, którego integralności chcesz bronić przed światem i człowiek, od którego oczekujesz, że w przyszłości również będzie żył w zgodzie z normami społeczności, którą współtworzy. Najlepszym sposobem, aby go do tego przygotować, jest pokazywać mu prawdziwe życie - siebie, realne konsekwencje różnych zachowań oraz własne granice. I wspólnie ustalać reguły Waszego wspólnego życia - bo przecież mają służyć całej Waszej rodzinie, tak?

 

Na tym spotkaniu:

- poćwiczysz mówienie "nie" swojemu dziecku w sposób asertywny;

- nauczysz się odróżniać naturalne konsekwencje od kar i nagród oraz towarzyszyć dziecku w ich doświadczaniu, by mogło lepiej uczyć się podejmować decyzje;

- dowiesz się, w jaki sposób pokazywać swoje granice, wspierać dziecko w określaniu jego granic i uczyć dziecko szacunku dla granic innych ludzi;- przygotujesz się, by zacząć ustalać zasady wspólnie z dzieckiem w oparciu o potrzeby i granice obu stron.

 

⚫ FORMA SPOTKAŃ

Spotkania będą łączyły w sobie plusy różnych form:

- seminarium, na którym podzielę się wiedzą i doświadczeniem i mam nadzieję zainspiruję do refleksji,

- krąg, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie, być usłyszany i uzyskać wsparcie adekwatne do jego potrzeb,

- warsztat, bo nie da się lepiej uczyć, niż w działaniu.

 

⚫ MIEJSCE

Widzimy się w co drugi czwartek o 18:30-21:30 w Bee's Knees Cafe w Glasgow. To bardzo przytulne miejsce, w sam raz na pracę nad sobą - ale warto wziąć ciepły sweter lub szal. W cenie kawa/herbata i przekąski.

 

⚫ KOSZT

Pamiętaj: inwestując w rozwój swoich rodzicielskich kompetencji dajesz prezent na gwiazdkę całej rodzinie!

Koszt udziału w całym cyklu spotkań to £100.

Koszt udziału w jednym spotkaniu to £35.

 

Zaproponowane przeze mnie spotkania tworzą całość - razem dają najlepszy efekt, ale też ich kolejność nie jest przypadkowa. Aby komunikować się z dzieckiem językiem serca, trzeba umieć zaopiekować się sobą. Gdy już umiem budować wzajemne zaufanie w rozmowie, przychodzi czas na to, by rozmawiać o najtrudniejszych kwestiach i wypracować rozwiązania tam, gdzie się nie zgadzamy. Dlatego gorąco zachęcam, aby zastanowić się pięć razy, czy na pewno chcę zjeść tylko przystawkę, gdy mogę zjeść obiad z trzech dań?

 

Wiem, że program tych spotkań jest bogaty. Jeśli obawiasz się, że wszystko ładnie wygląda w teorii, a nie przekłada się na rzeczywistość - nie martw się! Właśnie dlatego dla osób, które wykupią udział w całym cyklu dorzucam GRATIS 6-TYGODNIOWE WSPARCIE w zamkniętej grupie na Facebooku, gdzie będzie można dzielić się doświadczeniem wprowadzania w życie zmian, celebrować sukcesy i przyglądać trudnościom. Innymi słowy - do świąt jesteś pod moją opieką tylko dlatego, że chcę, by Ci się udało! I aby było Ci w tym procesie tak łatwo i przyjemnie, jak tylko się da :)

 

Martwisz się, czy udział w spotkaniach tylko jednego rodzica ma sens? Ależ oczywiście, że ma, przecież chcesz lepiej sobie radzić i chcesz wiedzieć, co robić, czyż nie? Kompetencji nigdy za wiele, a od czegoś trzeba zacząć! Poza tym czemu właśnie nie Ty masz być inspiracją dla swojej rodziny? Jeśli jednak przyjdziecie we dwójkę - na pewno będziecie mieć wiele tematów do rozmów i będziecie mieć w sobie nawzajem oparcie. Dlatego PARA PŁACI £170 za całość.

 

Dodatkowo dla osób, które zdecydują się i zapłacą DO NIEDZIELI 10.11 (edit: PROMOCJA PRZEDŁUŻONA DO PONIEDZIAŁKU 11.11.) oferuję GRATIS KONSULTACJĘ PEDAGOGICZNĄ na dowolny temat. Jeśli szukasz osoby, z którą możesz porozmawiać o swoim dziecku lub Waszej relacji, jeśli masz jakiś dylemat związany z edukacją lub wychowaniem Twojego dziecka - nie zwlekaj z zapisami!

 

⚫ ZGŁOSZENIA

Proszę o zgłoszenia mailem na adres ridetu@gmail.com. Nie krępuj się, jeśli potrzebujesz o coś dopytać przed. W zgłoszeniu napisz proszę swoje imię, w jakim wieku masz dziecko oraz króciutko: czego oczekujesz od tych spotkań, dlaczego chcesz wziąć w nich udział.

Liczba miejsc jest ograniczona. Jednocześnie zastrzegam sobie prawo do odwołania wydarzenia, jeśli nie zbierze się minimalna liczba uczestników.

 

To co, spotkamy się? ;)

 

14 listopada 2019

14 listopada - 12 grudnia

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056
ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa
ridetu@gmail.com
+48 602 365 349

Bądź na bieżąco. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!