+48 602 365 349

ridetu@gmail.com

ul. Rusałki 29
04-884 Warszawa

NIP 952-201-81-10
REGON 141494056

Do zobaczenia na turkusowym szlaku!

Przeczytaj także...

  • To będzie link
  • To będzie link
  • To będzie link.
03 lipca 2020

Czasami przychodzi do mnie zatroskany człowiek i mówi: "Hej, mam świetny nowy projekt, ale nikogo tam nie znam. A co, jeśli okaże się, że z tymi ludźmi ciężko mi jest pracować?". Ktoś inny powie: "Znowu zmieniają mi się osoby w teamie. Powiew świeżości, podobno mają niezłe kompetencje, no ale jednak atmosfera to podstawa. A co, jeśli się nie dogadamy?". Dziś odwracam to pytanie i odpowiadam tak: A co, jeśli weźmiesz sprawy w swoje ręce? Co, jeśli zrobisz tyle, ile możesz, żeby ta współpraca jak najbardziej spełniała Twoje oczekiwania? Co, jeśli nie będziesz spodziewać się najgorszego i reagować dopiero w sytuacji trudnej, ale już dziś, już teraz postawisz krok w stronę współpracy swoich marzeń?

 

Dziś frunie do Was narzędzie, dzięki któremu można poczuć trochę więcej spokoju w sytuacji zmiany. Otworzyć się na nowe i wziąć odpowiedzialność za to, na co mamy wpływ. Przygotować się do współpracy w nowym zespole.

 

Narzędzie to z zasady nie jest czarodziejski eliksir czy magiczne zaklęcie – to coś, czego trzeba użyć z głową, dając sobie przestrzeń na to, żeby się go uczyć i doskonalić w jego stosowaniu. Nie od razu Kraków zbudowano ;) Niemniej jeśli tylko masz chęć podjąć wyzwanie i zainwestować godzinę pracy, aby przekonać się, czy to dla Ciebie, to zachęcam. Zrób te 10 małych kroków, by mieć w sobie gotowość do kształtowania współpracy z nowymi ludźmi w zgodzie z sobą, swoimi wartościami i aspiracjami. Nie warto?

 

Oczywiście jest wiele dróg, którymi można dojść do fajnej, skutecznej i satysfakcjonującej współpracy. Jeśli znasz taką, która Tobie się sprawdza, to idź nią. Jeśli wybierzesz moje 10 turkusowych kroków, ale w międzyczasie intuicja zaprowadzi Cię gdzieś jeszcze – zaufaj jej. Gdybym miała się pokusić o powiedzenie, co jest we współpracy najważniejsze, to właśnie otwartość na to, że ludzie się różnią i że różnymi drogami można osiągnąć sukces lub zaspokoić inne potrzeby. Czego gorąco Wam życzę.

 

Wiem, że lubicie konkrety. Bardzo mnie kusi, żeby napisać tutaj mnóstwo ciekawych rzeczy o turkusowej współpracy – ale ja też pracuję nad sobą stale i dlatego o tym będzie inny artykuł ;) A teraz pobierajcie i działajcie! Powodzenia!

 

Jak przygotować się do współpracy w nowym zespole?
Logotyp Ridetu przedstawia dwie osoby, które z radością stoją razem, ramię w ramię, przed wyzwaniem - wejściem na szczyt swoich marzeń. Te osoby wnoszą do świata mnóstwo swojej osobistej mocy - dzięki turkusowemu zarządzaniu, turkusowemu wychowaniu, turkusowemu życiu. Mają frajdę z tego, że z turkusowej perspektywy widzą świat szerzej, dostrzegają więcej możliwości i więcej powodów do uśmiechu, I tym uśmiechem zarażają świat. A "ridetu!" w języku esperanto oznacza "uśmiechnij się!".

Agnieszka Witkowska

TURKUSOWA PRZEWODNICZKA